معرفی وبلاگ
حدود ساعت ۷ و ۳۶ دقیقه بعدازظهر 25 شهریور ماه سال 1357 (ساعت ۱۵ و ۳۵ دقیقه و ۵۶ ثانیه به وقت گرینویچ) (روز ۱۶ سپتامبر ۱۹۷۸) استان خراسان به وسیله‌ی یکی از بزرگترین زلزله‌های قرن اخیر ایران به لرزه درآمد و شهرزیبا و تاریخی طبس با سابقه‌ی بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت بکلی ویران و ۳۰ آبادای خراب و به ۱۰۰ آبادی دیگر خسارت وارد شد. خسارتهای عمده‌ی این زلزله در شعاع ۳۰ کیلومتری طبس بود و در تهران به فاصله‌ی مستقیم ۵۴۰ کیلومتر و در مشهد به فاصله‌ی مستقیم ۳۸۰ کیلومتر احساس شد. تلفات علیرغم جو هیجان زده‌ی آن زمان رقمی حدود ۲۰۰۰۰ کشته را نشان می داد ولی آمار رسمی در مهر ۵۷ از طرف مرکز آمار ایران ۶۳۶۳ نفر اعلام شد که ۳۶۶۲ نفر در طبس و ۲۷۰۱ نفر در آبادیهای اطراف آن بود -------------------------------------------------
دسته
دوستان تبياني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 200542
تعداد نوشته ها : 82
تعداد نظرات : 14

استخاره آنلاین با قرآن کریم


آمار سایتبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


سرزمین اریایی


Pichak go Up
Rss
طراح قالب

امروزه دربرخي از كشورهاي جهان بالاترين درآمد ملي به صنعت گردشگري و توريست تعلق دارد و در كشورما نيز حداقل يكي از ادعاهاي مسئولين پرداختن به اين مقوله بوده است .

دربخش دستگردان با وجود قلعه هاي متعدد و كاروانسراها ، زمينه هاي بسيار خوبي براي ايجاد و توسعه صنعت گردشگري وجوددارد . پيشينه تاريخي برخي ازاين اماكن (همانند قلاع اسماعيله ) به دوران هخامنشيان و قلعه تاريخي هودر و قلعه هاي ديگر به چندين قرن برمي گردد و نيز قدمت برخي پديده هاي طبيعي مانند ( غار كوه سفيد معروف به غار جهنم ) را به ميليونها سال پيش مرتبط مي دانند .

دسته ها : صنعت گردشگری
يکشنبه 1390/8/29 7:35
X